چگونه همسر افسرده خود را حمایت کنیم

برای حمایت کردن از همسری که گرفتار افسردگی است، پیشنهادهای زیر ارائه می‌شود:

 

قضاوت نکنید.

برچسب‌های اجتماعی و درک نادرست از افسردگی، باعث شده که افراد شدت این بیماری را بدرستی درک نکنند. مهم است که به خاطر داشته باشید افراد افسرده آدم‌های ناتوان و ضعیفی نیستند و شما نمی‌توانید به دلیل این بیماری آن‌ها را ناتوان از انجام هر کاری دانسته و حق یک زندگی طبیعی را از وی بگیرید.

 

36--cookingpabi--آشپزی-با-پابی--Depressed-wife--همسر-افسرده

گفتگو کنید.

حرف زدن درباره احساسات کار ساده‌ای نیست، بویژه زمانی که شما قصد دارید درباره بیماری یک فرد حرف بزنید. اما به هر حال شما نباید از تشویق کردن همسرتان به صحبت کردن درباره علائم و نشانه‌هایش و آنچه که آزارش می‌دهد، بترسید.

36--cookingpabi--آشپزی-با-پابی--Depressed-wife-2-همسر-افسرده

محدودیت‌هایی وضع کنید.

وقتی با کسی که دچار افسردگی است زیر یک سقف زندگی می‌کنید اینکه مواظب باشید تبدیل به یک مراقب و نگهدار تمام وقت نشوید بسیار مهم است. لازم است که برخی حد و حدود‌ها و شرایط را لحاظ کنید و این را روشن کنید که شما همسر این فرد هستید نه درمانگر او. همسرتان را تشویق کنید که به دنبال دریافت کمک از متخصصین این فن باشد.

 

به همسرتان امید به زندگی بدهید.

درست زمانی که همسرتان ممکن است حس کند افسردگی او هیچ وقت تمام نمی‌شود، لازم است که او را تشویق کنید که با گذشت زمان و انجام درمان لازم بهتر خواهد شد. به او آرزوی یک آینده مثبت را بدهید و اجازه دهید متوجه شود که شما در پستی و بلندی‌های زندگی او را یاری خواهید کرد..

36--cookingpabi--آشپزی-با-پابی--Depressed-wife1--همسر-افسرده

Check Also

وابستگی کودک در سنین مختلف

میزان و نوع وابستگی کودک در سنین مختلف تغییر پذیر است. سرعت رشد مغز در ...

دیدگاهتان را بنویسید