لازانیا با پاستا بنه

 

مواد لازم

پاستا بنه ۱ بسته ۵۰۰ گرمی
پیاز قرمز ۲ عدد متوسط
فلفل دلمه ای سبز ۱ عدد متوسط
روغن زیتون ۲ قاشق غذا خوری
سیر خورد شده ۳ حبه
گوجه فرنگی ۱ عدد متوسط
مرغ پخته شده ۲ فنجان
برگ اسفناج ۱ فنجان
شیر نصف فنجان
کالباس دودی ۱۰۰ گرم
پنیر پیتزا ۲۰۰ گرم
پنیر گودا ۱۰۰ گرم
سس سفید ۱ فنجان

 

طرز تهیه

برای شروع پخت در قابلمه ای مقدار تقریبی ۱ تا ۲ لیتر آب ریخته و می گذاریم تا جوش بیاید . پاستا بنه را بر اساس دستور عمل و زمان پخت روی بسته بندی می پزیم .

در تابه روغن زیتون را می ریزیم و بعد از اینکه گرم شد پیاز خرد شده را ریخته و تفت می دهیم بعد ازاینکه پیازسبک شد سیر له شده را می ریزیم و فقط ۴ ثانیه تفت می دهیم . حالا فلفل دلمه ای خرد شده را اضافه می کنیم گوجه خورد شده را هم اضافه می کنیم . مرغ پخته شده و اسفناج ها را هم اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا حجم اسفناج ها نصف شود .

کالباس خرد شده را به همراه سس سفید و شیر به تابه اضافه می کنیم و بعد از مخلوط کردن زیر تابه را خاموش می کنیم . پاستا بنه آبکش شده را به تابه اضافه کرده وهمراه مواد و پنیر گودا خوب مخلوط می کنیم . ظرف پیرکسی را کمی چرب می کنیم مواد مخلوط شده را درون ظرف ریخته و روی آن را پنیر پیتزا ریخته و در فر گرم با دمای ۱۸۰ درجه به مدت ۲۰ دقیقه می گذاریم تا روی پاستا برشته شود . این مقدار پاستا برای ۶ نفر کافی است .

نکته : اگر مزه ی تند را دوست دارید می توانید مقداری فلفل سبز تند یا پودر فلفل قرمز هم به مواد اضافه کنید .

لازانیا با پاستا بنه ,پاستا بنه, پیاز قرمز ,فلفل دلمه ایسبز ,روغن زیتون, سیر, خورد شده, گوجه فرنگی ,مرغ پخته,برگ اسفناج ,شیر ,کالباس دودی ,پنیر پیتزا ,پنیر گودا ,سس سفید

Check Also

شیرینی نارگیلی

مواد لازم : نارگیل رنده‌شده ·         ۲۰۰ گرم شکر ·         دوسوم فنجان آرد سفید یک‌سوم ...

دیدگاهتان را بنویسید