ساندویچ مرغ کباب شده با نان پیتا

 

مواد لازم :

سس سویا ۳ قاشق غذاخوری
آبلیموی تازه ۳ قاشق غذاخوری
سینۀ مرغ بدون پوست و استخوان ۳ عدد
پیاز قرمز نازک حلقه حلقه شده یک عدد بزرگ
نان پیتا ۶ عدد
کاهوی خردشده نصف یک دسته
زیتون سیاه ۳۰۰ گرم
جوانۀ گندم و نمک و فلفل سیاه تازه به مقدار لازم
سیر ریز شده یک حبه
آویشن خشک شده ۲ قاشق چایخوری
گوجه فرنگی خرد شده ۲ عدد کوچک
روغن زیتون ۱پیمانه
پنیر فتا خردشده یک پیمانه

 

مواد لازم برای سس ماست:

روغن زیتون یک قاشق غذا خوری
گردوی خردشده ۱/۴ پیمانه
سیر خردشده یک حبه
ماست ساده یک پیمانه

طرز تهیه :

ابتدا سس ماست را آماده می کنیم .در یک ظرف کوچک ماست، سیر، گردو و روغن زیتون را با همزن می زنیم، در آن را می گذاریم و تا زمانی که از آن استفاده کنیم، می گذاریم در یخچال بماند.

سینه های مرغ را می شوییم و خشک می کنیم. ۳ قاشق غذا خوری آبلیمو، سس سویا، سیر و ۱ قاشق چایخوری آویشن را در یک ظرف شیشه ای با هم مخلوط می کنیم . مرغ ها را اضافه کرده و آنها را برمی گردانیم تا این مایع تمام سطح مرغ را بپوشاند و روی آن سلفون می کشیم. می گذاریم ۳۰ دقیقه در دمای اتاق بماند.

 

100-cookingpabi-آشپزی-و-خانواده-پابی---Chicken-kebab-with-pita-bread-1---مرغ-کباب-شده-با-نان-پیتا

گوجه فرنگی ها و پنیر فتا را در یک ظرف کوچک مخلوط می کنیم. ۲ قاشق غذاخوری آبلیمو و روغن زیتون و ۱ قاشق باقی مانده آویشن را به آن اضافه می کنیم و هم می زنیم تا با هم مخلوط شوند. می گذاریم نیم ساعت در دمای اتاق بماند.

گریل را روی شعله ی متوسط قرار می دهیم. روغن زیتون را روی گریل اسپری می کنیم.سینه های مرغ را ۸ تا ۱۰ دقیقه گریل می کنیم، به اندازه ای که رنگ صورتی در ضخیم ترین قسمت آن دیده نشود. حلقه های پیاز را روی سبد گریل پخش می کنیم و در حالی که مرغ دارد می پزد آنها را کباب می کنیم. سبد گریل را بطور مرتب برمی گردانیم. حلقه های پیاز باید تیره شوند که ۸ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد. وقتی مرغ و پیاز پخته شد. مرغ را به قطعات بسیار نازک می بریم.

در زمان سرو کردن غذا، تمامی مواد لازم را سر سفره بیاورید و بگذارید هر کس خودش ساندویچش را درست کند. هر یک از نان های پیتا را دو نیم کنید. برای درست کردن ساندویچ چند تکه از مرغ کباب شده، ۳ تا ۴ حلقه از پیاز، یک قاشق غذا خوری مخلوط گوجه فرنگی و پنیر فتا، کاهو، زیتون سیاه بدون هسته روغن زیتون را روی نان قرار دهید. روی آن سس ماست و مقداری جوانۀ گندم، نمک و فلفل بریزید. کناره های نان را تا کنید و میل بفرمایید.

 

Check Also

اسموتی هندوانه کیوی وموز

مواد لازم : هندوانه (بدون هسته – تکه تکه شده) ۱ فنجان کیوی (بدون پوست ...

دیدگاهتان را بنویسید