روش های درمانی غیر دارویی

برای درمان سرماخوردگی و آنفولانزا هیچ دارویی وجود ندارد. این نکته را به یاد آورید که آنتی بیوتیک ویروس را نمی کشد. سلول های بدن فقط نیاز به زمان دارند تا با بیماری بجنگند.

51--cookingpabi--آشپزی-با-پابی---Non-drug-therapies-2--روش-های-درمانی-غیر-دارویی

استامینوفن و ایبوپروفن بهترین داروهای از بین بردن تب هستند، اما این داروها فقط کودک را آرام می کنند و معالجه نمی کنند.

متخصصین پیشنهاد می کنند هیچ گاه بدون نسخه از داروهای سرفه و سرماخوردگی برای کودکان استفاده نکنید، زیرا نه تنها بیماری را از بین نمی برد بلکه به ویژه به کودکان آسیب می رسانند.

51--cookingpabi--آشپزی-با-پابی---Non-drug-therapies-3--روش-های-درمانی-غیر-دارویی

کودک را صاف نگه دارید، هر چقدر راست تر بنشیند بهتر نفس می کشد. اگر به اندازه ای بزرگ شده که برایش بالش می گذارید، از دو یا سه بالش برای بالا نگه داشتن سرش استفاده کنید، حتماً باید راحت باشد در غیر این صورت باعث اختلال در خواب می گردد.

 

مقدار زیادی مایعات به او بدهید، زیرا مایعات گرفتگی را از بین می برد و سرفه را آرام می کند.

 

اگر اسهال دارد نیز حتماً به او مایعات فراوان بدهید تا دچار خشکی بدن نشود.

 

چنانچه کودک آنقدر بزرگ شده است که می تواند نوشیدنی گرم بنوشد حتماً از سوپ مرغ استفاده کنید که برای بینی گرفته و گلو درد معجزه می کند. شیر هم در صورتی که فرزندتان آن را دوست دارد خوب است، زیرا موجب غلیظ شدن آب دهان می شود، اما مخاط ایجاد نمی کند.

 

برخی از کودکان با دستگاه های مرطوب کننده هوا بهتر می خوابند، اما برخی دیگر این طور نیستند. می توانید روغن اوکالیپتوس به دستگاه بخور اضافه کنید و امتحان کنید که برای کودک مفید است یا خیر. اگر از دستگاه بخور استفاده می کنید حتماً آن را هر روز بشویید.

 

ماساژ را امتحان کنید. اگر از روغن ماساژ سینه استفاده می کنید حتماً از محصولی استفاده کنید که مخصوص کودکان یا نوپایان است و کافور ندارد، زیرا کافور می تواند خطرناک باشد.

 

از مکش استفاده کنید، ببینید که آیا خارج کردن مخاط از بینی به وسیله توپ مکش کمکی به راحت تر نفس کشیدن کودک می کند. این راهکار برای برخی مفید و برای سایرین بی فایده است، اما حتی اگر موثر است برای کودکی که با تمام وجود از آن متنفر است به زور این کار را نکنید.

 

اجازه دهید فرزندتان کنار شما بخوابد و یا برعکس. هیچ چیز به اندازه حضور پدر و مادر برای کودک آرامش بخش نیست. به یاد داشته باشید که در آغوش گرفتن و نوازش هر معالجه دارویی را تحت الشعاع قرار می دهد.

 

#روش_های_درمانی_غیر_دارویی

Check Also

وابستگی کودک در سنین مختلف

میزان و نوع وابستگی کودک در سنین مختلف تغییر پذیر است. سرعت رشد مغز در ...

دیدگاهتان را بنویسید