خوراک بوقلمون و قارچ

مواد لازم برای تهیه سس:

۳ عدد فلفل دلمه‌ای رنگی
۱ پیمانه آب مرغ
۲ حبه سیر خرد شده
۱ عدد پیاز خرد شده
۲ ق س گشنیز خرد شده
به میزان لازم نمک و فلفل
۳ ق س کره نرم شده
۲ ق س آرد
۱ پیمانه شیر
۲ /۱ پیمانه خامه

مواد لازم برای خوراک:

۳ ق س کره نرم شده
۲ پیمانه قارچ خرد شده
۲ پیمانه ذرت پخته
۲ عدد پیازچه خرد شده
۴ پیمانه بوقلمون پخته و خرد شده
۱ پیمانه آب مرغ
۲ پیمانه پنیر چدار رنده شده
۶ عدد نان ترتیلا

طرز تهیه خوراک بوقلمون وقارچ:
۱. برای تهیه سس فلفل دلمه‌ای‌ها را خرد کنید و آنها را همراه با آب مرغ، سیر، پیاز، گشنیز و مقداری نمک و فلفل داخل غذا ساز یا مخلوط‌کن بریزید تا پوره نرمی حاصل شود. در یک تابه کره را بریزید و آرد را داخل آن کمی تفت دهید. شیر و خامه را بیفزایید و حرارت را زیاد کنید تا سس کمی غلیظ شود، سپس پوره را داخل آن بریزید و مواد را باهم مخلوط‌کنید. تابه را حدود ۲۰-۱۵ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا سس غلیظی حاصل شود.
۲. در یک تابه کره بریزید و روی حرارت قرار دهید، سپس قارچ‌ها را داخل آن حدود ۵ دقیقه سرخ کنید. ذرت و پیازچه را اضافه کرده و همراه با قارچ تفت دهید. حالا بوقلمون خرد شده را همراه با آب مرغ داخل تابه بریزید. صبر کنید تا خوراک جا بیفتد. مقداری نمک و فلفل هم به مواد اضافه کنید.
۳. فر را با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کنید. ظرف مورد نظرتان را چرب کنید. نیمی از مخلوط قارچ را داخل ظرف بریزید، روی آن نیمی از سس را بریزید. روی سس نیمی از پنیر و روی پنیر ۳ عدد نان ترتیلا قرار دهید. لایه بعدی را هم به همین ترتیب آماده کنید. در انتها روی نان‌های ترتیلا کمی پنیر بریزید. ظرف را ۳۰-۲۵ دقیقه داخل فر قرار دهید تا خوراک آماده شود.

 

غذا بدون برنج غذا بدون روغن غذا سالم

Check Also

شیرینی نارگیلی

مواد لازم : نارگیل رنده‌شده ·         ۲۰۰ گرم شکر ·         دوسوم فنجان آرد سفید یک‌سوم ...

دیدگاهتان را بنویسید