به کدام دلایل چربی شکمتان را از دست نمی‌دهید؟

یک مطالعه جدید در مورد مصرف سدیم و ارتباط آن با چاقی نشان داده است که کاهش مصرف نمک راه خوبی برای از بین بردن سریع چربی‌های شکمی است.

در حال حاضر مردان آمریکایی ۴۲۴۳ میلی گرم سدیم را روزانه مصرف می‌کنند در حالی که این میزان دو برابر آن چیزی است که کارشناسان توصیه کرده‌اند. این میزان مصرف سدیم در زنان ۳ هزار میلی گرم در روز است در حالی که عمده‌ترین منبع سدیم مصرفی روزانه از طریق تنقلات بسته بندی و غذاهایی است که از رستوران‌ها سفارش داده می‌شود. در حالی که به گفته کارشناسان پخت و پز در خانه میزان نمک مصرفی را به نصف کاهش خواهد داد.

به گفته کارشناسان یک جایگزین مناسب به جای نمک، فلفل است که می‌تواند اثر معکوس در افزایش وزن داشته باشد. در مطالعات حیوانی نشان داده شده که فلفل نه تنها با چاقی شکمی مبارزه می‌کند بلکه کاهش دهنده افسردگی و ورم مفاصل است. مطالعات دیگر نشان می‌دهد که فلفل منجر به بهبود سطح قند خون و تنظیم سوخت و ساز بدن می‌شود.

برخی گیاهان مانند پیازچه، جعفری تازه و … نیز می‌توانند جایگزین نمک باشند. ضمن این که ادویه جات و ترشی جات مانند دانه خردل، زردچوبه و … نیز می‌توانند اثرات امیدوار کننده برای از بین بردن چاقی شوند هنگامی که جایگزین نمک می‌گردند.

چی بخوریم,غذای سالم,رژیم,رژیم غذایی,ورزش,سلامتی,آشپزی,آشپزی ایرانی,چی بپزیم,چی نپزیم,بدون چربی,بدون روغن,بدون گوشت,بی روغن,بدون برنج,بی برنج,بدون کلسترول-آشپزی فرنگی,آشپزی ملل,چی نخوریم,

Check Also

رژیم شیر

رژیم شیر تنها برای ۲ هفته میباشد ، این رژیم برای افرادی مناسب است که ...

دیدگاهتان را بنویسید