بهترین راهنمای جایگزین ها و کالری ها در رژیم غذایی

جایگزین ها در رژیم غذایی

همان طور که اطلاع دارید انرژی دریافتی ما بر اساس کالری نام گزاری می شود و به طور متوسط هر فرد برای یک کیلو وزن بدن خود نیاز به ۳۰ کالری در روز دارد مثلاً یک شخص ۶۰ کیلویی ۱۸۰۰ کالری در روز نیاز دارد  حال اگر این شخص بیشتر از این مقدار کالری بگیرد، چاق و اگر کمتر دریافت کند لاغر خواهد شد. البته ۳۰ کالری برای هر کیلو تقریبی است و برای دانستن کالری مورد نیاز دقیق فرد باید مشخصات فرد را در یک فرمول متناسب با سن و جنس قرار داده و میزان کالری را مشخص کرد در داستان زندگی ما این کالری را برای شما محاسبه می کنیم:

برای اینکه یک کیلو چربی در بدن ذخیره گردد دریافت ۷۵۰۰کالری اضافه بر نیاز بدن لازم می باشد ، پس اگر شخص ۶۰ کیلویی به جای ۱۸۰۰ کالری در روز ۲۰۵۰ (یعنی ۲۵۰کالری بیشتر از نیاز) دریافت کند ماهیانه یک کیلو به وزنش اضافه خواهد شد (یک بسته چیپس ۱۰۰ گرمی ۵۰۰ کالری ایجاد می کند).

برای اینکه بدانیم منظور از کالری غذاها چیست خواهش می کنم به مطالب بعدی مراجعه کرده و مثالهای کاربردی و عملی آن را با دقت بررسی نمایید و بعد یک کاغذ و خودکار در دست گرفته و میزان کالری غذاهای خود را با توجه به جدول محاسبه کنید. به طور مثال اگر قرار است شما برای شام ۶۷۵کالری از محل دریافت ۴عدد کتلت و ۳۰ گرم نان دریافت کنید و احیاناً  به مهمانی رفتید و در آنجا غیر از چلو مرغ چیز دیگری وجود ندارد شما می توانید به جای آن: برنج ، یک ران مرغ ، یک نوشابه دریافت کنید که همان ۶۷۵ کالری را تأمین می کند. این امری است که بمرور و با تمرین میتوانید آن را یاد بگیرید. از همین جا مشخص می شود که رژیمهای طولانی موفق ترند چرا که هم زمان جهت تغییر رفتارهای تغذیه ای وجود دارد و هم بدن شما متحمل رژیم سختی نخواهد بود.

Check Also

رژیم شیر

رژیم شیر تنها برای ۲ هفته میباشد ، این رژیم برای افرادی مناسب است که ...

دیدگاهتان را بنویسید